VirtualWiki:Ochrana osobních údajů

Z VirtualWiki
Přejít na: navigace, hledání

VirtualWiki shromažďuje identifikační údaje, které návštěvníci tohoto serveru dobrovolně poskytnou svou registrací. V současnosti jsou těmito údaji uživatelské jméno (jakékoli i smyšlené), heslo, e-mailová adresa a IP adresa počítače, ze kterého tento server navštěvujete. U neregistrovaných uživatelů VirtualWiki uchovává IP adresu počítače, ze kterého byly tyto stránky navštíveny. Osobní údaje získané při registraci na tomto serveru slouží k jednoznačné identifikaci návštěvníka, na základě které je tomuto návštěvníkovi přiřazen při každé další návštěvě tentýž uživatelský účet, dojde-li k přihlášení tohoto návštěvníka uživatelským jménem a heslem nebo metodou ověření pomocí technologie OpenID.

Uživatelské jméno je veřejné a zobrazuje se v historii všech stránek, které byly uživatelem upraveny nebo jinak změněny. Dále se zobrazuje v diskuzích a historii diskuzí, souhrnech a jiných přehledech změn na tomto serveru. E-mailová adresa registrovaného uživatele a IP adresa počítače, ze kterého došlo k návštěvě VirtualWiki, jsou údaje neveřejné.

Shromážděné osobní údaje nejsou poskytovány třetím stranám vyjma případů stanovených zákonem 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů nebo jiným zákonným předpisem.